Producenci motoryzacyjni i firmy specjalizujące się w zabezpieczeniach przeciwkradzieżowych do samochodów od lat toczą walkę ze złodziejami. W tym co jedni wymyślą, drudzy znajdą słabsze strony, które wykorzystają później przy próbie kradzieży. Jak uchronić samochód przed amatorami cudzej własności? Zapytaliśmy Was o to w ostatnim konkursie i wybraliśmy już najciekawszą odpowiedź.

Ze wszystkich przedstawionych pomysłów najbardziej spodobał się nam zaproponowany przez użytkownika Lolek:

Kiedyś nasz profesor od programowania mikrokontrolerów przemysłowych opowiadał nam jak zabezpieczył auto kolegi. Zaprogramował specjalny chip i wpiął go pod stałe napięcie. Przy nieautoryzowanym użyciu auta, to funkcjonowało normalnie. Po przejechaniu 30 metrów auto niespodziewanie gasło. Po ponownym odpaleniu i przejechaniu kolejnych 30 m to samo. Gdyby złodzieje się tym nie zrazili po przejechaniu 40 kolejnych metrów auto zgasło, zamykało się na centralny zamek tak że nie było możliwości opuszczenia go i wyło alarmem. Wystarczyło zadzwonić na policję, żeby poszukali w odległości 100 m od miejsca parkingowego pojazd ze złodziejami w środku.

Gratulujemy! Nagrodą tradycyjnie jest bon paliwowy o wartości 300 zł, który do zwycięzcy prześlemy pocztą. Czekajcie na kolejne konkursy!