jak-podlaczyc-telefon-do-radia-samochodowego

Chcesz cieszyć się ulubioną muzyką, podcastami lub audiobookami podczas jazdy? Odpowiedzią jest podłączenie telefonu do samochodu. Ale jaki jest najlepszy sposób, aby to zrobić? Większość z nas lubi słuchać muzyki podczas jazdy, ale często radio nie odtwarza melodii, które sprawiają, że czujesz się dobrze. Chociaż płyty CD są dobrym wyborem, łatwo się zarysowują i trzeba je często wymieniać. Na szczęście smartfon z miejscem do przechowywania plików MP3 i łącznością online do przesyłania strumieniowego jest dobrą alternatywą. O ile masz bezpieczne miejsce do zamontowania lub ustawienia telefonu i niezbędny zasięg (lub kabel) do przesyłania sygnału do systemu audio w samochodzie, możesz użyć telefonu. 

Kabel AUX do auta. Czym jest? 

Kabel AUX to przenośny kabel, który zwykle jest wyposażony w gniazdo 3,5 mm na obu końcach. Możesz użyć dodatkowego kabla, aby podłączyć smartfon do wzmacniacza, takiego jak kino domowe, samochodowe stereo, głośniki zewnętrzne i nie tylko. Możesz kupić kable AUX do samochodów. Kabel AUX można kupić na aukcjach internetowych oraz w stacjonarnych sklepach. To niewielki koszt. 

W jaki sposób podłączyć kabel AUX z telefonem? Jedna strona kabla wchodzi w wejście, natomiast druga do telefonu. Tego typu rozwiązanie umożliwia sterowanie ręczne telefonem, ale nie z poziomu samochodu. Dlatego też trzeba być ostrożnym podczas zmieniania utworów. Warto również pamiętać o zakupie stojaka na telefon albo uchwytu, który jest mocowany do auta. W nowszych samochodach warto skorzystać z połączenia Bluetooth. Wówczas Twój telefon w sposób automatyczny łączy się z autem, a Ty nie musisz martwić się o kable. 

Jak podłączyć telefon do radia samochodowego? 

Coraz więcej samochodów ma opcję podłączenia smartfona bezpośrednio do radia samochodowego. Wówczas na wyświetlaczu samochodowego radia wyświetla się Spotify czy GPS. Jak podłączyć samochód do radia samochodowego? Wystarczy skorzystać z kabla USB. Jedną końcówką podpiąć się do radia, a drugą do telefonu. Niektóre auta nowej generacji umożliwiają bezpośrednie połączenie bez kabla. Wybrane modele aut łączą się np. z iPhone’em. W przypadku telefonów z systemem Android podłączenie jest nieco bardziej skomplikowane. Trzeba zainstalować specjalne rozszerzenie plików. W tym celu należy pobrać pliki .apk. 

Podłączenie telefonu do radia samochodowego nie jest skomplikowane. Wystarczy przeczytać kilka artykułów w internecie bądź znaleźć odpowiednią instrukcję obsługi. Jeśli natomiast masz kłopot z podłączeniem telefonu do radia, to lepiej poproś o pomoc specjalistów. 

Uchwyt na telefon w samochodzie niestety może być wabikiem na złodziei. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto zainwestować w ubezpieczenie samochodu od kradzieży

Czy warto mieć podłączony telefon do radia samochodowego? 

Podłączenie telefonu do radia samochodowego ma wiele zalet. Możesz swobodnie słuchać swoich ulubionych utworów i cieszyć się podróżą. Trzeba tylko bezpiecznie korzystać z tej opcji podczas jazdy. Pamiętaj, że warto ubezpieczyć swój samochód, wybierając opcję AC. Wówczas masz pewność, że podczas awarii ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy. Jeśli Twój samochód był wyposażony w radio fabrycznie, wówczas masz pewność, że polisa pokryje koszty naprawy. Jeśli chcesz sprawdzić, jaki będzie koszt ubezpieczenia, możesz skorzystać z kalkulatora OC