Od premiery Jaguara XF-S w wersji sedan upłynął rok. W tym czasie brytyjscy inżynierowie intensywnie pracowali, a efektem ich wysiłków jest sportowe kombi.

Samochód, tak samo jak odmiana sedan, ma pod maską 5-litrowy doładowany silnik V8 generujący moc 550 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 680 Nm. Napęd przekazywany jest na tylne koła za pomocą 8-stopniowej skrzyni automatycznej wykorzystującej technologię Quickshift.

Dzięki takiemu zapleczu technicznemu brytyjskie kombi rozpędza się do 300 km/h, dobijając do setki w 4,8 s. Co prawda konkurencyjne Audi RS6 robi to o prawie 1 s szybciej, ale jego prędkość maksymalną seryjnie ograniczono do 250 km/h.

Oprócz mocnego silnika i szybkiej przekładni XF-S Sportbrake różni się od cywilnego kombi również tylnym zawieszeniem; auto musi sobie przecież jakoś radzić z tak dużą mocą. Producent wprowadził też ciekawe akcenty stylizacyjne. 20-calowe felgi, karbonowa nakładka na tylny zderzak imitująca dyfuzor, wloty na masce, czarna atrapa chłodnicy i czerwone emblematy z podobizną jaguara to najbardziej wyraziste smaczki w tym aucie.

Kiedy nowy wóz zagości u dilerów Jaguara? Najprawdopodobniej jeszcze w kwietniu tego roku, a jego cena w przeliczeniu na złotówki to około 416 000 zł.

Więcej na ten temat: XF-S Sportbrake,