W Nowym Sączu otwarto nowy salon samochodowy Jaguar Land Rover. To już jedenasty punkt sprzedaży brytyjskiej marki w naszym kraju.

W 2008 roku indyjski koncern TATA odkupił obie marki i od tego czasu trwa ich ekspansja na całym świecie. Spory zastrzyk gotówki można zaobserwować w najnowszych modelach Jaguara i Range Rovera. Dzięki stabilizacji segmentu premium obie marki notują coraz lepsze wyniki sprzedaży także w naszym kraju.

W 2012 roku Jaguar sprzedał 185 aut, o 32 więcej niż w roku 2011. Sprzedaż Land Rovera wzrosła z kolei z 658 do 726 egzemplarzy. Nowo otwarty salon sprzedaży w Nowym Sączu, mieszczący się na terenie Centrum Handlowego Gołąbkowice, należy do Car-Master Sp. z o.o., autoryzowanego dilera JLR z Krakowa.

Uroczystość otwarcia została poprowadzona przez Macieja Zientarskiego oraz Leszka Kuzaja. Jedną z atrakcji była aukcja charytatywna, w której można było wygrać przejażdżkę z byłym rajdowym mistrzem Polski w Jaguarze XKR. Jeszcze jesienią tego roku JLR Polska Sp. z o.o. planuje otwarcie kolejnego salonu, tym razem w Białymstoku.