Jaguar F-Type w nadwoziu roadster pomimo niecałych 2 lat obecności na rynku wciąż wzbudza zachwyt. Teraz nadeszła pora na odmianę coupé, która najprawdopodobniej także okaże się strzałem w dziesiątkę.

F-Type Roadster przez cały dotychczasowy okres produkcji zgarnia wszelkiego rodzaju nagrody nie tylko za jeden z najładniejszych designów wszechczasów, ale też jako rewelacyjny samochód. Czy może być jeszcze lepiej? Wygląda na to, że tak. Zaprezentowana 20 listopada w Nowym Jorku odmiana coupé ma szansę odnieść jeszcze większy sukces.

I to nie tylko za sprawą przepięknej sylwetki, ale również oferowanej już na starcie gamy silnikowej. Auto będzie dostępne z dwoma silnikami benzynowymi o objętości skokowej 3 i 5 l w układach V6 i V8. Podstawowa wersja będzie legitymować się mocą 340 KM, coupé ze znaczkiem S będzie miało 380 KM, a pod maską najmocniejszej R widlasta ósemka rozwinie moc 550 KM. Sprint do „setki” zajmie nieco ponad 4 s.

Ceny w Wielkiej Brytanii zaczynają się od 52 tysięcy funtów. Na polski cennik musimy jeszcze trochę zaczekać. Podoba Wam się nowe brytyjskie coupé?