ISR

W ruchliwym centrum dużego miasta dochodzi do groźnego wypadku. Przypadkowy świadek szybko dzwoni pod numer 112. Ciężko ranni ludzie oczekują na przyjazd pogotowia oraz straży pożarnej. Rozpoczyna się walka z czasem. A teraz wyobraźcie sobie, że do takiego samego zdarzenia dochodzi w nocy na mało ruchliwej drodze…


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


Czy czas oczekiwania na przyjazd odpowiednich służb nie okazałby się śmiertelnie długi? W takich sytuacjach w sukurs poszkodowanym przychodzi opracowany przez firmę Keratronik system ISR.

Działanie ISR opiera się na technologiach GSM oraz GPS. Szereg czujników zamontowanych w aucie po wykryciu dużych przeciążeń spowodowanych wypadkiem drogowym wysyła do Centrum Monitoringu firmy Keratronik (poprzez sieć GSM) informacje o dokładnej lokalizacji wystąpienia zdarzenia wraz z danymi pojazdu oraz jego właściciela. Po weryfikacji alarmu osoby z Centrum Monitoringu wysyłają na miejsce odpowiednie służby.

ISR, schemat działania

Obecnie dostępna jest już druga generacja systemu ISR, która została wzbogacona o takie funkcje, jak wezwanie pomocy na żądanie, ochronę antykradzieżową czy wezwanie Assistance. W Polsce z ISR korzystają m.in. Subaru oraz Skoda, które oferują wyposażenie każdego nowo zakupionego auta w ten system.

Oczywiście nie życzymy nikomu przykrych drogowych przygód, jednak posiadanie prywatnego, elektronicznego anioła stróża w postaci ISR zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo i redukuje do minimum tak ważny w przypadku każdego wypadku czas oczekiwania na przybycie pomocy.

Czy Waszym zdaniem wprowadzenie obowiązku montażu takiego systemu w każdym nowym aucie spotkałoby się z aprobatą kierowców?

Więcej na ten temat: ISR,