Jak wynika z badania przeprowadzonego na stronie internetowej okazje.info.pl, Polacy wymieniają opony zimowe na letnie niedługo po świętach Wielkanocnych lub z nadejściem kalendarzowej wiosny. Ile wydają na opony?

Badanie użytkowników portalu okazje.info.pl pokazało, że Polacy nie są narodem rozrzutnym, zwłaszcza gdy chodzi o zakup nowych opon. Większość ankietowanych wymienia opony zimowe na letnie niedługo po świętach Wielkanocnych lub wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny. Co ciekawe, pośród badanych aż 19,6 % odpowiedziała, że nie zamierza wymieniać opon na lato, ponieważ posiada ogumienie całoroczne.

Są jednak tacy, którzy muszą opony nie tylko wymienić, ale także kupić nowe. Ile przeznaczają pieniędzy na taki zakup? Okazuje się, że niewiele bo aż 57,8 % ankietowanych nie zapłaci więcej niż 200 zł za sztukę. Oznacza to, że jeżeli przyjąć średni rozmiar opony, będzie to produkt klasy ekonomicznej. Za ogumienie klasy średniej lub większego rozmiaru trzeba zapłacić od 200 do 500 zł za sztukę, a taki wydatek deklaruje już tylko 21,6 % ankietowanych. Ogumienie klasy premium nie należy do zbyt popularnego, stąd tylko 7,2 % ankietowanych, którzy zdecydowali się kupić oponę w cenie od 500 do 1000 zł. Co jednak ciekawe, więcej osób płaci więcej za opony, a to już oznacza nie tylko produkty klasy premium, ale także duże rozmiary. Grono użytkowników, którzy wydadzą na jedną sztukę opony więcej niż 1000 zł to aż 13,4 %.

źródło: okazje.info.pl