Po iTelefonach, iTabletach oraz iKomputerach przyszła w końcu pora na iSamochód. Dzięki współpracy Apple’a i Volkswagena powstał model iBeetle.

Produkty Apple’a mają to do siebie, że niezależnie od technologii i ceny zawsze znajdują ślepo zapatrzonych w markę nabywców. Ten fakt postanowił wykorzystać także Volkswagen i stworzył marketingowego pewniaka, model iBeetle. Niemiecki producent określa go mianem pierwszego samochodu na świecie, w którym interfejs przeznaczony do obsługi iPhone’a został opracowany wspólnie z Apple’em.

We wnętrzu znajduje się stacja dokująca umieszczona w górnej części konsoli środkowej. Po podłączeniu telefonu kierowca będzie mógł korzystać z takich aplikacji jak Spotify, Postcard czy Milestones. iBeetle ma 18-calowe chromowane obręcze z elementami polakierowanymi szarym koloremGalvano, który znajduje się także na listwach bocznych nadwozia oraz lusterkach zewnętrznych. Jak na razie nie wiadomo z jakimi silnikami będzie występować opisywana wersja.

Multimedialny „żuczek” będzie dostępny w wersji coupé i kabriolet. Brakuje jeszcze tylko jabłuszka zamiast logo Volkswagena.