Autobest jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród motoryzacyjnych na rynkach wschodzących w centralnej i wschodniej Europie. Hyundai nie po raz pierwszy zdobył ten tytuł.

Poprzednim razem koreańska marka została nagrodzona w 2012 roku za model Elantra. W skład jury konkursu Autobest wchodzą dziennikarze z 15 rynków wschodzących, między innymi Czech, Węgier, Turcji, Rosji. Hyundai i10 zaskoczył w tym roku oceniających swoimi właściwościami jezdnymi oraz jakością wykonania, niespotykanymi w tym segmencie samochodów. Nagroda Autobest przyznawana jest na podstawie 13 kryteriów, takich jak design, cena, specyfikacja, serwisowanie samochodu.

Hyundai i10 nowej generacji po raz pierwszy zjechał z taśm montażowych we wrześniu 2013 roku. Marka zainwestowała ponad 500 mln euro w rozbudowę tureckiej fabryki, co pozwoliło na zwiększenie rocznej zdolności produkcyjnej do 200 000 samochodów. Biorąc pod uwagę czeską fabrykę w Nosovicach, potencjał produkcyjny Hyundaia w Europie wzrósł do 500 000 aut rocznie. Od 2014 roku 90% wszystkich modeli koreańskiej marki będzie pochodzić z produkcji europejskiej.