Niebawem zadebiutuje należąca do Hyundaia marka Genesis, a pod jej szyldem będą sprzedawane koreańskie samochody klasy premium.

Idąc w ślady Toyoty, która ma Lexusa czy Nissana, który stworzył Infiniti, Hyundai przygotował dla swoich samochodów markę premium o nazwie Genesis. Pod jej szyldem sprzedawano już model o dokładnie takiej nazwie, ale wciąż był to Hyundai Genesis, więc to jednak nie to, czego oczekują klienci chcący dużo zapłacić za luksusowe auto. I choć limuzyna nie ustępowała konkurencji, to jednak problemem było samo logo Hyundaia.

Koreańczycy postanowili więc, że stworzą markę Genesis i będą sprzedawali w ten sposób luksusowe auta, ale nie zmodyfikowane modele Hyundaia, lecz samochody zaprojektowane od podstaw. Pierwszym autem będzie flagowa limuzyna G90, która w sprzedaży pojawi się już w grudniu w Korei Południowej, choć jeszcze nie miała swojej premiery. Hyundai zatrudnił znakomitych inżynierów i stylistów, a na czele tej drugiej grupy stanie Luc Donckerwolke, który projektował m. in. Bentleye i Lamborghini. Poprowadzi on specjalny oddział Prestige Design Division, w którym powstaną kolejne, mniejsze modele G80, G70 itd.

Flagowa limuzyna G90 będzie pierwszym modelem marki Genesis

Genesis początkowo wejdzie na rynki Korei Południowej, Chin, Ameryki Północnej i Środkowego Wschodu, czyli na te, gdzie marka Hyundai nie ma takich skojarzeń jak w Europie, gdzie utożsamia się ją z autami tanimi. Tam, gdzie ceni się przede wszystkim komfort jazdy i wyposażenie ponad banalny znaczek na masce, Genesis ma szansę powodzenia. Jak będzie na Starym Kontynencie? O tym przekonamy się w nie wcześniej niż za rok, może dwa lata.