Jeśli choć trochę interesujecie się motoryzacją to na pewno kojarzycie amerykańską firmę Fisker Automotive produkującą jeszcze nie tak dawno sportowe hybrydy. Kto ją kupił? Za ile została sprzedana? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w tekście.

Dlaczego nie tak dawno? Bo pod koniec 2013 roku firma ogłosiła bankructwo. Spółka może już wkrótce zacząć nowe życie, jak wynika z najnowszych doniesień prasowych założona przez byłego projektanta Astona Martina Henrika Fiskera i jego biznesowy partner, Niemiec Bernhard Koehler firma została sprzedana Chińczykom.

Licytację wygrało przedsiębiorstwo Wanxiang zajmujące się produkcją baterii, które złożyło bardzo atrakcyjną ofertę o wartości 149 200 000 dolarów. Co ciekawe, kwota jest aż sześciokrotnie większa o sumy, którą założyciele firmy chcieli odzyskać po ogłoszeniu bankructwa. Zanim transakcja dojdzie jednak do skutku musi jeszcze zostać zatwierdzona przez odpowiedni sąd, który bronił spółkę przed wierzycielami.

Czy Fisker Automotive będzie kontynuowała produkcję modelu Karma, odpowiedź na to pytanie pojawi się już niebawem. Najpierw musi dojść do realnego zakończenia transakcji, a to zapewne nastąpi już wkrótce.