W corocznym konkursie na najlepszy samochód roku bierze udział kilkadziesiąt najnowszych modeli oferowanych w Europie, ale do finału przechodzi tylko siedem. Jury wybrało już finalistów, którzy powalczą o tytuł Car of the Year 2018.


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


Nagroda przyznawana jest przez jury składające się z 58 dziennikarzy z branży motoryzacyjnej z całej Europy. Wśród nich są także Polacy – w tym roku Wojciech Sierpowski i Maciej Ziemek. Do pierwszego etapu zakwalifikowali 37 tegorocznych premier samochodowych, oferowanych w sprzedaży w Europie. Po intensywnych testach wyłoniono czołową siódemkę, na którą składają się następujące samochody:

Alfa Romeo Stelvio – pierwszy SUV włoskiej marki, bazujący na rozwiązaniach technicznych Alfy Giulii, plasujący się w segmencie premium.

Audi A8 – najnowsze wcielenie topowej limuzyny, która pokazuje przede wszystkim jak na nowo można zaprojektować wnętrze.

BMW Serii 5 – najnowsza generacja jednego z najpopularniejszych sedanów klasy wyższej, o którym można powiedzieć, że jest lepszy od poprzedniego.

Citroën C3 Aircross – crossover segmentu B, który po raz kolejny pokazuje odwagę francuskiej marki w projektowaniu aut pod kątem stylistycznym.

Kia Stinger – szokująco oryginalny samochód jak na producenta, który do tej pory tworzył tańsze alternatywy dla znanych modeli Hyundaia.

Seat Ibiza – dopieszczony niemal do perfekcji samochód segmentu B i jednocześnie ikona hiszpańskiej marki.

Volvo XC40 – kolejny członek nowej rodziny super wydajnych SUV-ów szwedzkiej marki o pociągająco prostym wyglądzie.

Zwycięzcę poznamy dopiero w przyszłym roku, a będzie on ogłoszony 5 marca na dzień przed rozpoczęciem Salonu Samochodowego w Genewie.