Škoda zaprezentowała swój bestseller w odświeżonej wersji. Trzecia generacja Octavii przeszła facelifting. Trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Zmieniono przedni pas w tym światła, które od teraz będą dostępne w wersji diodowej. Reflektory podzielono na dwie części, a przy okazji zmieniono subtelnie kształt grilla oraz przedniego zderzaka. Poprawiono również kształt tylnego zderzaka, ale tylko właściciele obecnej Octavii odnajdą różnice.

W kabinie, która wciąż pozostaje najprzestronniejszą w swoim segmencie, zagościły nowe panele radioodtwarzaczy oraz systemów multimedialnych. Nawigacje Amundsen i Columbus z ekranami dotykowymi mają mieć teraz lepsze szkło, czulsze na dotyk i nowe funkcje. System Columbus oferuje ekran o przekątnej aż 9,2 cala i ma możliwość szybkiego łączenia się z internetem LTE. Nowością, którą po raz pierwszy zaprezentowano w Kodiaqu będzie usługa Online CareConnect.

Z drobiazgów, które Škoda nazywa Simply Clever pojawią się takie nowości jak składany stolik dla pasażerów kanapy czy podgrzewana kierownica. Natomiast systemy bezpieczeństwa zostaną uzupełnione o znane z Volkswagenów: asystenta cofania z przyczepą, system ostrzegający o pojazdach w martwym polu czy system zmniejszający skutki kolizji. Wcześniej nie były dostępne w Škodach i Seatach.

Gama silników pozostanie niezmieniona – ma to być pięć jednostek benzynowych i cztery diesle. Najmniejszą i najsłabszą pozostanie konstrukcja 3-cylindrowa 1.0 TSI o mocy 84 KM, natomiast gamę zamknie 184-konny diesel 2.0 TDI. Będą wersje z napędem na cztery koła – tylko 1.8 TSI oraz 2.0 TDI – a także z adaptacyjnymi amortyzatorami.