Euro NCAP to organizacja, która w obiektywny sposób bada nowe modele samochodów pod względem bezpieczeństwa. Dziś prezentujemy zestaw wyników z najnowszymi autami w roli głównej. Jak wypadły samochody, które niedawno weszły na rynek? Zapraszam do lektury.

Organizacja Euro NCAP przetestowała niedawno 11 nowych modeli aut. Tylko 5 spośród nich udało się uzyskać najwyższy wynik, czyli 5 gwiazdek. Były to następujące modele: Ford Tourneo Connect, Peugeot 308, Infiniti Q50, Mazda 3, Maserati Ghibli i Mitsubishi Outlander PHEV.

Wymienione samochody są bardzo bezpieczne, jednak z pewnym zastrzeżeniem. W kategorii „bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem” uzyskały one najsłabszy wynik, przez co głównie nie udało im się osiągnąć maksymalnej oceny 5 gwiazdek. Euro NCAP 4 gwiazdki przyznało następującym samochodom: BMW i3, Ford EcoSport, Nissan Note, Volkswagen T5, Mercedes-Benz Citan Kombi.

Może dziwić stosunkowo niska ocena nowego BMW i3, które w kategorii: bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z samochodem uzyskało 57%, a aktywne/pasywne systemy bezpieczeństwa oceniono w nim na 55%. Szczegółowe wyniki poszczególnych modeli znajdziecie w dołączonej infografice.
Czy kupując samochód, zwracacie uwagę na jego wyniki w testach Euro NCAP?