Chevrolet Spark EV

Chevrolet Spark EV 2014 został już zaprezentowany na salonie samochodowym w Los Angeles. Elektryczny samochód ma podbić amerykański rynek aut elektrycznych.

Auto trafi do sprzedaży latem przyszłego roku i ma kosztować mniej niż 25 tys. dol. Spark będzie charakteryzował się najdłuższym zasięgiem w swoim segmencie. Chevrolet wykorzystał swoje doświadczenie z modelu Volt, który ma ponad 50% udziału w sprzedaży samochodów elektrycznych na rynku amerykańskim.

Ładowanie baterii Sparka EV do poziomu 80% ma zająć jedynie 20 minut na specjalnych stacjach. Akumulatory będą mogły być ładowane także prądem zmiennym o napięciu 120 lub 240 V, co potrwa poniżej 7 godzin. Zespół napędowy generuje łącznie 130 KM oraz 542 Nm momentu obrotowego, co pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie poniżej 10 s.

We wnętrzu zagoszczą dwa 7-calowe ekrany, na których będą wyświetlane najważniejsze informacje dotyczące np. zużycia energii oraz zasięgu pojazdu. Chevrolet udzieli 7-letniej gwarancji z limitem przebiegu 100 000 mil na zastosowane w Sparku EV akumulatory litowo-jonowe.

Jeśli Chevrolet Spark EV trafiłby do Europy, jaka według Was powinna być jego cena?