Na ulicach Warszawy już niebawem pojawią się pierwsze w Polsce elektryczne taksówki, które poza bezgłośną i ekologiczną jazdą będą zapewniały także szereg ciekawych udogodnień.

Firma EcoCar System wprowadza na ulice naszej stolicy flotę elektrycznych Fordów Mondeo. Jak możemy przeczytać na stronie EcoCar:

„Każdy taki samochód przejdzie demontaż silnika, układu wydechowego i układu chłodzenia. Na ich miejsce jest montowany elektryczny zespół napędowy. Wszystkie elementy instalowanych systemów są dziełem polskich inżynierów i należą do światowej czołówki myśli technologicznej.”

Pasażer z pewnością nie będzie się nudził podczas takiej przejażdżki. Do jego dyspozycji są: dotykowy ekran LCD z dostępem do Internetu, telefon z obsługą wideokonferencji oraz telewizja w jakości HD. Pasażer będzie mógł także stworzyć własną playlistę z dostępnych utworów muzycznych, wybrać odpowiadający mu zapach, śledzić pozycję taksówki na wyświetlaczu LCD dzięki modułowi GPS oraz monitorować czas dotarcia do celu.

Aktualnie trwa proces rekrutacji na kierowców tych nietypowych taksówek. Trzeba przyznać, że projekt zapowiada się interesująco. Jak Wam się podoba?