Škoda od dawna zapowiadała nowego Superba jako najbardziej luksusowy i dopracowany samochód tej marki. 17 lutego topowa Škoda ujrzała światło dzienne.

Nowa Škoda Superb celuje w niszę pomiędzy klasą średnią i wyższą, ustanawiając jednocześnie nowe standardy przestrzeni. Już poprzednia generacja zapewniała pasażerom wręcz nieprzyzwoitą ilość miejsca na nogi, ale konkurencja również urosła. Zatem nowy Superb jest jeszcze dłuższy i szerszy, a zarazem niższy, co czyni jego sylwetkę bardziej dynamiczną.

Stylistyka Superba to połączenie konserwatywnych rozwiązań znanych ze Škody Octavii z dynamicznymi krzywiznami, które można odnaleźć w Seacie Leonie. Zwłaszcza reflektory są podobne do tych, które znajdziemy w hiszpańskich autach. Natomiast projekt wnętrza wyraźnie nawiązuje do mniejszej Octavii, choć zarówno materiały jak i poziom wyposażenia są o przynajmniej jedną klasę lepsze.

Pasażerowie dostaną w nowym Superbie nie tylko ogromną przestrzeń i bagażnik o pojemności 625 litrów, ale także bogate wyposażenie i po raz pierwszy stosowane w samochodzie tej marki oświetlenie LED. Kierowca będzie miał do dyspozycji systemy bezpieczeństwa aktywnego i zupełną nowość w Škodzie – adaptacyjne zawieszenie z trzema trybami pracy.

Nowa Škoda Superb będzie napędzana znanymi w grupie Volkswagena silnikami 4-cylindrowymi TSI oraz TDI. Podstawowym silnikiem benzynowym będzie jednostka 1,4 TSI o mocy 125 KM, natomiast najmniejszy diesel to motor 1,6 TDI o mocy 120 KM. Większość silników będzie można łączyć z napędem na cztery koła i przekładnią dwusprzęgłowa DSG.

Samochód będzie oferowany w 14 kolorach nadwozia i 4 kolorystykach wnętrza, a także w 4 poziomach wyposażenia, z najwyższym Laurin&Klement.