fot. nysa.eu

Brzmi abstrakcyjnie? Nie dla mieszkańców Nysy. Miasto uruchomiło ponad pół rok temu program darmowych przejazdów komunikacją miejską dla kierowców. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem.

W czerwcu 2012 roku władze Nysy uruchomiły program, który pozwala kierowcom podróżować komunikacją miejską za darmo. Jedynym warunkiem jest posiadanie prawa jazdy kategorii B oraz dowód rejestracyjny samochodu z ważnym badaniem technicznym. W ciągu 6 miesięcy trwania programu z darmowych przejazdów komunikacją miejską skorzystało ponad 20 tys. kierowców. Co ciekawe, akcja obejmuje nie tylko mieszkańców miasta, ale także innych użytkowników dróg zameldowanych poza jego granicami.

Władze Nysy twierdzą, że akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, a komunikacją miejską jeździ coraz więcej kierowców. W związku z tym program w Nysie będzie kontynuowany. Czy uważacie, że to dobry sposób na rozładowanie korków w większych miastach? Czy liczba i tak zatłoczonych środków komunikacji miejskiej okazałaby się wystarczająca?