Wiosną 2013 roku dwóch Panów nie przypadkiem wpadło na siebie i urządziło sobie dłuższą rozmowę. Byli to Elon Musk, CEO Tesla Motors oraz Adrian Perica, head of acquisitions w Apple. Takie do tej pory niepotwierdzone informacje podała niedawno San Francisco Chronicle.

Apple dysponuje ogromnym kapitałem i z pewnością jest w stanie sobie pozwolić na przejęcie takiej firmy, jak Tesla Motors. Tym bardziej, że już od dłuższego czasu nie słychać było o żadnych głośnych zakupach Apple, w przeciwieństwie do ich jednego z największych konkurentów, Google, które kupiło niedawno znany start-up Nest za ponad 3mld dolarów.

Tesla Motors, mały producent supernowoczesnych samochodów elektrycznych, bardzo by pasował do idei stojącej za „jabłuszkiem”. Auta tej marki są kierowane do grona pasjonatów nowych technologii, którzy są w stanie zapłacić trochę więcej w zamian za odpowiedni standard. Dokładnie tak samo, jak użytkownicy iPhonów, którzy mogli by wybrać tańsze rozwiązania konkurencji, ale dla których również bardzo ważna jest „magia” marki.

Tesla Model S

Czy Tim Cook, CEO Apple, zdecyduje się na taki krok? Czy wizjoner, którym bez wątpienia jest Elon Musk, dołączy do jego zespołu? Minął już prawie rok od tego prawdopodobnego spotkania i nie słychać nic więcej o przejęciu, poza krążącymi jedynie plotkami. Zakup Tesli na pewno w dłuższym okresie zwiększyłby zyski koncernu z Cupertino, ponieważ otworzyłby dla niego zupełnie nową, lukratywną gałęź rynku.

Apple oczywiście nie jest jedyną firmą branży technologicznej, która zainteresowała się ostatnio rynkiem motoryzacyjnym. Wymienić wystarczy chociażby Google i ich starania ku stworzeniu auta, które nie potrzebowałoby kierowcy do jazdy po ulicach. Niezależnie od prawdziwości tych plotek, rok 2014 może być bardzo gorącym rokiem, tak dla branży motoryzacyjnej, jak i dla technologicznej.