Syrena Sport to prawdziwa legenda polskiej motoryzacji. Świetnie wyglądający pojazd o sportowej sylwetce budził podziw największych stylistów tamtych czasów. Niestety, ówczesny polski rząd ostatecznie nakazał zniszczyć prototyp, a więc po Syrenie Sport zostały tylko zdjęcia i wspomnienia. Czy na pewno?

Na szczęście w Polsce jest wielu miłośników motoryzacji, którzy od wielu lat pracują nad wiernym odtworzeniem Syreny Sport. Ostatnio na taki ciekawy sposób promocji zdecydował się producent wódki Żołądkowej Gorzkiej. Auto tworzone przez zespół Żołądkowej Gorzkiej ma być przede wszystkim repliką stylistyczną, więc bardzo ważne było zachowanie idealnych proporcji.

Ostatecznie zdecydowano się wykorzystać zmodyfikowaną płytę podłogową Triumpha Spitfire 1500 TC, którego rozstaw osi wydłużono o 18 cm. Przejdźmy do karoserii. Na podstawie zdjęć i przeprowadzonych badań ekipa Żołądkowej Gorzkiej wykona najpierw gipsowy model w skali 1:1, który po szczegółowym uformowaniu posłuży do stworzenia form niezbędnych do wykonania właściwej repliki.

Warto także wspomnieć, że w Polsce jest kilku entuzjastów motoryzacji, którzy już od jakiegoś czasu niezależnie pracują nad odtworzeniem Syreny Sport. Ostatnio, po wielu trudach, ale z sukcesem, prace nad swoim projektem zakończył w pojedynkę pan Mirosław Mazur.

Artur Markowski i Marcin Możejko już od kilku lat pracują nad projektem Syreny Sport – ich celem jest odtworzenie pojazdu w jak najdrobniejszych szczegółach – ma to być jak najwierniejsza replika Syreny Sport.

Projekt pod patronatem Żołądkowej Gorzkiej zostanie ukończony jesienią tego roku. Trzeba przyznać, że specjaliści od marketingu Żołądkowej Gorzkiej wpadli na nietuzinkowy pomysł. Jak Wam się podoba taka forma promocji?