Nowy Peugeot 308 to model, który może wyprowadzić francuską markę na prostą. Firma nie radzi sobie ostatnio zbyt dobrze, ale jak wynika z najnowszych informacji, zainteresowanie francuskim kompaktem stale rośnie.

W związku z tym zwiększono moce produkcyjne fabryki w Sochaux, gdzie wytwarzany jest Peugeot 308. Od jesieni 2013 roku Francuzi przyjęli już 60 000 zamówień na ten model. 2 czerwca w fabryce zostanie uruchomiona nocna zmiana. Dzięki temu w ciągu godziny będzie powstawało tam aż 26 sztuk kompaktowego Peugeota, a dobowa produkcja auta zwiększy się aż o 108 sztuk. Nocna zmiana będzie działać pół roku, ale jeśli trend wzrostu sprzedaży się utrzyma, koncern PSA rozważy wydłużenie tego okresu. Peugeot duże nadzieje pokłada w zaprezentowanym ostatnio kompaktowym kombi 308 SW.

Fabryka w Sochaux utworzy 600 nowych miejsc pracy: 450 osób zostanie zatrudnionych tymczasowo, a resztę (150 pracowników) stanowić będą osoby przesunięte w ramach wewnętrznego programu mobilności. To oznacza, że prawdopodobnie nikt nowy nie znajdzie stałej pracy w fabryce w Sochaux.

Więcej na ten temat: 308,