Z najnowszego raportu wynika, że coraz więcej Polaków decyduje się na nowe samochody klasy premium. W kwietniu zanotowano znaczący wzrost rejestracji takich pojazdów. Jakie marki najczęściej wybierają Polacy? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do lektury popartej powyższą infografiką.

W pierwszych czterech miesiącach 2013 roku zarejestrowano w Polsce nieco ponad 8000 samochodów marek premium. Walka o podium rozgrywa się tak naprawdę tylko między czterema markami: Mercedesem, Audi, BMW i Volvo.

W kwietniu na prowadzenie wysunął się Mercedes, który dzięki nowemu modelowi CLA zanotował aż 676 rejestracji. Należy jednak pamiętać, że w skumulowanej liczbie rejestracji od początku roku (1877 rejestracji samochodów marki Mercedes) znajduje się 66 egzemplarzy modelu Citan w wersji 5-osobowej. Łatwo obliczyć, że bez Citana Mercedes spadłby z pierwszego miejsca na trzecie.

Na drugim miejscu uplasowało się Audi. Polacy od początku roku zarejestrowali aż 1839 nowych samochodów tej marki. Trzecie miejsce przypadło BMW z wynikiem niewiele gorszym od Audi – 1837 rejestracji. Na czwartym miejscu znalazło się Volvo. Na samochody tej firmy od stycznia zdecydowało się 1775 Polaków.

Liderów poszczególnych segmentów możecie zobaczyć w powyższej infografice. Pierwsza trójka w klasie wyższej i luksusowej prezentuje się podobnie do marek. Pierwsze miejsca dla BMW (seria 5 i seria 7), drugie dla Audi (A6 i A8), a trzecie dla Mercedesa (klasa E i S).

Wśród ciekawszych modeli warto wymienić pojedyncze rejestracje modeli Ferrari FF, Ferrari F12berlinetta i Rolls Royce Ghost.

Którą markę premium Wy byście wybrali?