Każdy z nas był kiedyś żółtodziobem „za kółkiem”. Nawet Ci najlepsi kierowcy z wrodzonym talentem mieli większe lub mniejsze trudności podczas pierwszych „kroków” za kierownicą samochodu. Jak w takim razie ułatwić pierwsze kilometry na drogach świeżo upieczonym kierowcom?

Wielu z nas pierwsze „kroki” za kierownicą samochodu stawia jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności. Parę kilometrów na polnych drogach czy też kilka manewrów na parkingu pod okiem rodzica pozwalają nam częściowo obyć się z samochodem. Następnie przychodzi pora na kurs nauki jazdy, egzamin i po kilku miesiącach cieszymy się jeszcze „ciepłym” prawem jazdy. Dla wielu to jednak właśnie wtedy zaczyna się najtrudniejszy etap, kiedy trzeba wsiąść za kierownicę i samemu wyjechać na drogę.

A na niej czekają setki innych kierowców gotowych skarcić nas sygnałem klaksonu nawet za najmniejszy błąd. Stres związany z prowadzeniem samochodu nasila się, strach przed kolizją z innymi pędzącymi autami, tłok na ulicach i przebiegający przez ulicę piesi. Dla świeżo upieczonego kierowcy pierwsze „kroki” za kierownicą potrafią być prawdziwym koszmarem.

Czy znacie jakieś cenne wskazówki, porady, które mogłyby pomóc w stawianiu tych pierwszych „kroków”? W jaki sposób Waszym zdaniem powinno ułatwić się poruszanie się po drogach początkującym kierowcom? Wszystkich „mistrzów kierownicy” od razu przestrzegamy, że porady pokroju „niech przesiądą się na rowery” mogą zostawić na wieczorne pogaduszki przy piwie. Najlepsza, najbardziej trafna odpowiedź zostanie nagrodzona.

NAGRODA

Autor najbardziej trafnej odpowiedzi wygra bon paliwowy BP o wartości 300 zł, który z pewnością przyda się zarówno tym początkującym jak i doświadczonym kierowcom.

TERMIN

Swoje pomysły zamieszczajcie w komentarzach pod wpisem do 14.02.14. Przed przystąpieniem do konkursu prosimy zapoznać się z jego regulaminem.

REGULAMIN KONKURSU