Co to jest Assistance Mini?
Co to jest Assistance Mini?
2017-08-15 00:00:00.000000
https://www.smartdriver.pl/co-to-jest-assistance-mini?categoryName=ubezpieczenia
Zespół AXA
852 284

15 sierpień 2017

Co to jest Assistance Mini?

Ocena: 5/5 (2 głosów)

Fot.: roovuu cc

Ubezpieczyciele oferują niewielkie i przystępne cenowo pakiety Assistance. Jeśli kupujesz OC i chcesz dostać podstawową, dodatkową pomoc, to pakiet Assistance Mini jest dobrym i niedrogim rozwiązaniem.

OC to podstawowe ubezpieczenie, które musi mieć wykupiony każdy kierowca, a właściwie jego samochód. Jeśli wsiadacie za kierownicę pojazdu, który nie należy do Was, i tak powinniście upewnić się, czy ma on wykupione OC – w razie kolizji nie tylko właściciel pojazdu zostanie obciążony, jeśli nie wykupił OC. Finansowe obciążenie zostanie nałożone także na kierowcę.

Assistance nie jest obowiązkowe, ale zdecydowanie warto wykupić przynajmniej podstawową wersję. Jej doskonałym przykładem jest Assistance Mini oferowane przez AXA Direct. Co wchodzi w skład tego pakietu?

Assistance Mini obejmuje holowanie pojazdu, podobnie jak wszystkie inne poziomy tego typu ubezpieczenia. Inny jest jedynie limit odległości – wynosi on 75 km, co i tak jest wielkim zapasem, jeśli np. jeździmy głównie po mieście.

Do tego w ramach Assistance Mini otrzymamy możliwość naprawy na miejscu zdarzenia po wypadku oraz holowanie lub transport pojazdu osoby trzeciej po wypadku. Ta podstawowa wersja obejmuje także transport kierowcy – warto jednak pamiętać, że nie obejmuje transportu pasażerów.

Assistance Mini to także dobre rozwiązanie, jeśli często podróżujecie ze swoimi pupilami. W ramach tego pakietu oferowany jest przewóz i leczenie zwierzęcia po wypadku.

Jak widać podstawowy pakiet Assistance Mini jest już dobrym poziomem pomocy dla kierowcy. Nie jest naturalnie alternatywą dla większych wersji, a raczej rozsądnym rozwiązaniem dla osób, które zazwyczaj decydują się na samo OC.