SUV marki Chery

Za niespełna miesiąc rusza salon samochodowy we Frankfurcie, a tam zostanie pokazany pierwszy europejski samochód chińskiej marki Chery. Popularnej w swoim kraju, a jednocześnie zupełnie nieznanej u nas. Chińczycy przygotowali SUV-a na miarę wymagań Europejczyka i pod jego gust.

Na razie firma zapowiada swój pojazd słabej jakości zdjęciami, które pokazują typowego SUV-a, stylistycznie podobnego do Renault Koleosa czy Nissana X-Trail. Firma nie działa na zasadzie kopiowania aut konkurencji, a do tego ma w planach budowę centrum rozwojowego na Starym Kontynencie. Podobnie jak wiele lat temu Hyundai, który tworząc swoją europejską bazę w Niemczech, dziś buduje auta na wskroś niemieckie.

Chińczycy doskonale zdają sobie sprawę z tego gdzie leży przyszłość i od razu celują w rynek aut napędzanych prądem oraz hybryd. W dalszych planach jest zaoferowanie całej gamy pojazdów elektrycznych, co doskonale wpisuje się w trendy europejskie, polegające na sukcesywnym wprowadzaniu zakazów poruszania się samochodami spalinowymi.

Lynk 01

Chery to niejedyna firma mająca chrapkę na rynek europejski. Już od pewnego czasu chińskie Geely testuje na drogach naszego kontynentu swojego SUV-a Lynk 01. Auto powstało przy współpracy z Volvo, które należy do koncerny Geely. Samochód ma być bardzo nowoczesny, co zresztą da się zauważyć patrząc na jego zdjęcia. Kiedy będzie można go kupić w Europie? Mówi się już coś o roku 2018.