Pod koniec lipca polski oddział Mazdy ujawnił ceny najnowszego hatchbacka z Kraju Kwitnącej Wiśni. zamówienia na Mazdę3 można już składać w salonach.

Stylizacja nowej Mazdy3 oparta jest na języku stylistycznym producenta o nazwie KODO, którego początki można było zaobserwować m.in. w nowej Maździe5 oraz modelu CX5. W konstrukcji hatchbacka wykorzystano także znaną już technologię SKYACTIV.

W polskim salonie klient ma do wyboru cztery wersje wyposażenia: SkyGO, SkyMOTION, SkyENERGY i SkyPASSION. Auto oferowane jest na naszym rynku wyłącznie z silnikami benzynowymi. Najsłabszym z nich jest 1,5-litrowa jednostka o mocy 100 KM. 2,0-litrowy benzyniak może rozwijać moc 120 KM lub 165 KM. Wszystkie motory sprzężone są z 6-biegową skrzynią manualną. Dla wersji 120-konnej producent przewidział w opcji także 6-stopniowy automat.

Ceny nowej Mazdy3 zaczynają się w Polsce od 62 900 zł. Najdroższy hatchback w wersji wyposażeniowej SkyPASSION kosztuje 87 900 zł. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów już w październiku. Wersja w nadwoziu sedan pojawi się w grudniu.