Ferrari F430

Zbieranie obrazków z popularnej niegdyś gumy Turbo czy obklejanie ścian pokoju plakatami przedstawiającymi supersamochody odeszło już do lamusa. Teraz wśród młodzieży pasjonującej się motoryzacją króluje carspotting.


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


Mówiąc w skrócie, carspotting to obserwowanie lub fotografowanie luksusowych, sportowych i rzadko spotykanych aut. Oczywiście nie wystarczy udać się do salonu jakiejś prestiżowej marki, zrobić kilka zdjęć i pochwalić się swoją zdobyczą na forum publicznym. Specyfiką tego motoryzacyjnego hobby jest uchwycenie wspaniałego auta przykładowo na drodze, „w akcji”.

Porsche GT3 RS

Lśniące, pięknie prężące się w salonie Ferrari z pewnością wygląda wspaniale, jednak o wiele większe wrażenie robi dokładnie to samo auto nieco przybrudzone, mozolnie toczące się w korku z poczciwym Pałacem Kultury w tle. Nie tylko auta tej włoskiej marki, ale także wiele innych perełek można zobaczyć na zwykłych polskich drogach.

Lamborghini, Porsche, Bentley czy Rolls-Royce mogą znaleźć się tuż obok Was w najmniej oczekiwanym momencie. Jeśli akurat macie przy sobie aparat fotograficzny, wystarczy zrobić zdjęcie, umieścić je na jednym z forów poświęconych tematyce carspottingu i odbierać gratulacje od innych motoryzacyjnych maniaków.

Być może niektórzy uznają carspotting za dziwną pasję. Co Wy sądzicie o niej sądzicie? Pochwalcie się, jakie egzotyczne auta udało się Wam zobaczyć na naszych drogach.