Carpooling

Komunikacja miejska czy własne auto – czym lepiej jeździć do pracy? Za tą pierwszą przemawiają coraz liczniejsze buspasy i ceny biletów, mimo wszystko niższe niż koszty benzyny. Komfort, wygoda i niezależność skłaniają natomiast do wyboru samochodu. A co powiecie na carpooling?

Carpooling jest alternatywną formą podróżowania, polegającą na udostępnianiu wolnych miejsc w samochodzie innym osobom lub korzystaniu z miejsc oferowanych przez innych użytkowników aut.

Po pierwsze nie wozimy powietrza i wykorzystujemy wszystkie miejsca w aucie, co przekłada się na zmniejszenie natężenia ruchu. Zamiast czterech samochodów, w których zasiadają tylko kierowcy, do pracy możemy dojechać jednym w towarzystwie nowo poznanych osób. Po drugie koszt benzyny przeważnie jest rozkładany na wszystkie osoby znajdujące się w aucie. Miesięczne koszty dojazdu do pracy będą więc niższe niż w przypadku podróżowania w pojedynkę własnym autem. Trzeci plus to bez wątpienia komfort – większość z Was pewnie wie, jak „wygodnie” jedzie się zatłoczonym autobusem w godzinach szczytu.

Jak znaleźć osoby, które oferują wolne miejsca w samochodzie? Wystarczy wejść na stronę www.carpooling.pl, wpisać odpowiednie kryteria i gotowe. Idea takiego przedsięwzięcia jest na pewno słuszna. Jak sądzicie: carpooling sprawdzi się w naszym kraju?