Mitsubishi ogłosiło, że w lipcu tego roku zadebiutuje na rynku tajlandzkim ich nowy, globalny, kompaktowy sedan nowej generacji o nazwie Attrage.

Nazwa ma nawiązywać do angielskiego słowa „attractive”. Czy taki właśnie jest nowy model Mitsubishi? Na pierwszy rzut oka napompowana karoseria nie pasuje do małych aluminiowych kół. Dzięki temu jednak producent chwali się, że udało się uzyskać bardzo przestronne wnętrze oraz współczynnik oporu powietrza Cx równy 0,29. Kolejną zaletą jest jeden z najmniejszych promieni zawracania w tej klasie wynoszący jedynie 4,8 m.

Attrage ma być napędzany 3-cylindrowym silnikiem o objętości skokowej 1,2 litra. Benzynowa jednostka MIVEC wyposażona jest w zmienne fazy rozrządu i generuje moc 78 KM oraz moment obrotowy 100 Nm. Silnik może współpracować z 5-biegową przekładnia manualną lub bezstopniową skrzynią biegów CVT. Napęd przekazywany jest na przednie koła, a spalanie ma wynieść jedynie 4,5 l na 100 km.

Samochód zadebiutuje najpierw na rynku tajlandzkim, gdzie będzie produkowany w trzeciej najnowocześniejszej fabryce Mitsubishi Motors Corporation „Laem Chabang Industrial Estate” znajdującej się w prowincji Chonburi w Tajlandii. Z czasem Attrage pojawi się także na innych kontynentach.

Podoba Wam się nowy kompakt od Mitsubishi?