Amerykańscy klienci poszukujący luksusowego SUV-a niestandardowych rozmiarów mieli do wyboru właściwie tylko Cadillaca Escalade i Mercedesa GL, o ile tego pierwszego można uznać za auto klasy premium. Teraz do gry wkracza BMW.

Firma już w 2016 roku chce rozpocząć produkcję nowego modelu X7. Dokładna data nie została jeszcze podana, ale Bawarczycy planują do tego czasu rozwinąć amerykańską fabrykę w Spartanburg, by zwiększyć roczną produkcję samochodów z 300 000 do 450 000 sztuk. Obecnie składane są tam wszystkie SUV-y BMW, od X1 aż po X6. Ostatnio ruszyła też linia montażowa nowego X4. Na rozbudowę fabryki Niemcy chcą przeznaczyć aż 1 000 000 000 dolarów. Dzięki tej inwestycji w ciągu najbliższych dwóch lat zatrudnienie w rozbudowanym zakładzie znajdzie 800 nowych pracowników.

Zanim jednak do oferty trafi X7, najprawdopodobniej jeszcze w tym roku paleta silnikowa X5 zostanie uzupełniona o hybrydową odmianę tego auta oznaczoną symbolem xDrive40e. Samochód ma dysponować układem napędowym (pod maskę trafi 2-litrowy turbodoładowany motor benzynowy oraz silnik elektryczny) generującym moc około 272 KM, a jego średnie zużycie paliwa szacowane jest na 3,8 l/100 km. Wóz ma się rozpędzać do pierwszej setki w około 7 s. W trybie elektrycznym można będzie osiągnąć prędkość nawet 120 km/h.