Od końca stycznia GDDKiA prowadzi przegląd znaków drogowych na większości polskich dróg. Jeśli znasz jakiś przypadek bezsensownie oznakowanej trasy, możesz ten fakt nie tylko zgłosić do GDDKiA ale także wygrać u nas w konkursie.

W lutym pisaliśmy o tym, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma wkrótce uruchomić specjalny formularz na ich oficjalnej stronie internetowej, gdzie będzie można zgłaszać wszelkie uwagi co do oznakowania dróg w Polsce. Formularz taki istotnie powstał dzięki czemu kierowcy mogą pomóc w przeglądzie oznakowania.

Aby zmotywować naszych czytelników do takich działań, postanowiliśmy zorganizować konkurs na najbardziej absurdalne oznakowanie drogowe. Znacie jakieś miejsce gdzie trasa jest oznakowana wadliwie lub ograniczenie prędkości jest kompletnie bez sensu? Zróbcie zdjęcie i umieśćcie je w komentarzach. Liczy się każdy absurd drogowy związany z oznakowaniem zarówno pionowym jak i poziomym. Jak powiedział nasz premier na początku roku – głupie znaki muszą zniknąć z polskich dróg!

NAGRODA

Nagrodą w konkursie jest karta paliwowa BP o wartości 300 zł. Ta kwota z pewnością wystarczy aby pokryć koszty dojazdu na miejsce absurdu drogowego w celu wykonania zdjęcia i na dłuższą wycieczkę poza miasto, aby zapomnieć o wszelkich drogowych niedorzecznościach.

TERMIN

Zdjęcia należy umieszczać w komentarzach tego wpisu do 10 maja. Pamiętajcie, że fotografia musi być Waszego autorstwa. Decyzja o tym, które zdjęcie przedstawia największy absurd drogowy zostanie podjęta przez nasze jury. Przed przystąpieniem do konkursu, zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

Regulamin konkursu