para na wakacjach

Lubisz podróżować niezależnie od pory roku? Zanim wybierzesz się na wycieczkę samochodem, rozważ wykupienie dodatkowego ubezpieczenia – assistance w podróży. Co zyskasz dzięki takiej polisie? Przeczytaj.

Dlaczego warto zdecydować się na assistance w podróży?

Staramy się oszczędzać, zwłaszcza gdy wybieramy się na wakacje, dlatego nie każdy dba o to, żeby na ten czas wykupić usługi assistance. W praktyce może się jednak okazać, że w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń, pieniądze, za które nie kupiliśmy dodatkowego ubezpieczenia, i tak będziemy musieli wydać na pokrycie kosztów napraw i innych związanych z wypadkiem lub awarią pojazdu wydatków. Dlatego, jeśli planujesz wakacyjne wyjazdy, lepiej zabezpiecz się, przynajmniej na czas podróży. Ubezpieczenie assistance w podróży oferowane jest zwykle na różne okresy ochrony: 7 dni, 15 dni, 30 dni lub rok.

Co otrzymamy w ramach assistance w podróży?

Ubezpieczenie assistance w podróży można wykupić niezależnie od ubezpieczenia OC czy AC, nawet jeśli zostały kupione w innym zakładzie ubezpieczeń. Towarzystwa ubezpieczeniowe pozwalają elastycznie dostosować polisę do indywidualnych potrzeb.  Dlatego oferują ubezpieczenie assistance w podróży na samą Polskę – dla osób, które nie planują wyjazdów zagranicznych, lub na Polskę i Europę – na potrzeby dalszych wyjazdów.


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


W ramach assistance w podróży otrzymuje się szereg usług, które w sytuacji awaryjnej gwarantują nie tylko pomoc, lecz także komfort psychiczny. Dzięki nim nie będziemy skazani tylko na siebie i pomoc innych, najczęściej przypadkowych osób. W zależności od wybranego pakietu zakres assistance w podróży może obejmować:

 • holowanie samochodu po wypadku lub awarii,
 • pomoc przy zmianie koła,
 • naprawę uszkodzonego samochodu na miejscu awarii lub wypadku,
 • transport pasażerów i kierowcy,
 • dostarczenie paliwa,
 • wynajem auta zastępczego,
 • zorganizowanie i opłacenie noclegu dla kierowcy i pasażerów,
 • pomoc informacyjną,
 • pakiet opieki medycznej w Polsce lub za granicą. 

Assistance w podróży jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które planują dalsze wyjazdy samochodem. Zwykle nie ma problemu, żeby wykupić ubezpieczenie turystyczne assistance nawet dzień przed planowaną podróżą. Nigdy nie jest za późno, by zapewnić sobie spokój psychiczny i komfort w razie nieprzewidzianych wydarzeń podczas wakacji. Dzięki dużej łatwości zakupu assistance w podróży cała procedura nie pochłonie cennego czasu, potrzebnego na przygotowania do wyjazdu.

Assistance w podróży – na co zwrócić uwagę?

Przed wykupieniem ubezpieczenia assistance na podróż warto dokładnie przeczytać ogólne warunki umowy. Raczej nie powinniśmy polegać na darmowych ubezpieczeniach assistance, oferowanych przy okazji otwierania konta w banku czy zakładania karty kredytowej, ponieważ zwykle zapewniają tylko minimalną ochronę. Najlepiej zdecydować się na specjalne ubezpieczenie assistance samochodu w podróży, wówczas będziemy mieć pewność, że w razie awarii na drodze uzyskamy stosowną pomoc.

Na to trzeba zwrócić uwagę, kiedy będziemy wybierać ubezpieczenie assistance w podróży:

 • Jaki jest zakres terytorialny? Jeśli wybieramy się w podróż za granicę, powinniśmy wykupić ubezpieczenie, które będzie nas chroniło także w innych krajach. Uwaga, niektóre europejskie państwa mogą być wyłączone z oferty.
 • Ile razy w roku możemy liczyć na bezpłatną pomoc drogową w ramach ubezpieczenia?
 • Jakie są limity holowania, wydatków na noclegi czy transport zastępczy? 
 • Jaka jest minimalna odległość od miejsca zamieszkania, która umożliwia skorzystanie z pomocy? 
 • Czy samochód zostanie odholowany do miejsca zamieszkania czy najbliższego warsztatu?
 • Czy otrzymamy zwrot za wynajęcie auta zastępczego? Jeśli tak, to na ile dni i jakiej klasy samochód możemy wypożyczyć?
 • W jakim stopniu ubezpieczyciel pokrywa koszty kontynuowania podróży, zakwaterowania lub powrotu?

Zwykle za takie usługi, jak holowanie pojazdu po wypadku bez limitu kilometrów czy odbiór naprawionego pojazdu z warsztatu będziemy musieli dopłacić, wybierając droższy pakiet ubezpieczenia assistance w podróży.

Wygodnym sposobem na sprawdzenie warunków ubezpieczenia jest kalkulator assistance. Z jego pomocą: sprawdzimy ceny poszczególnych pakietów, szybko przejrzymy ich pełne zakresy i dokonamy płatności online.