Tim Cook, dyrektor generalny Apple zapowiedział, że przemysł motoryzacyjny czeka duża zmiana i że jest ona związana z ich firmą. Znając projekty firm spoza przemysłu motoryzacyjnego, które budują już swoje samochody, można spodziewać się, że Apple robi dokładnie to samo.

Przypominamy, że chociażby takie Google już od kilku lat testuje na drogach Kalifornii swoje autonomiczne pojazdy. Nie jest zatem czymś szczególnie przełomowym, że firmy zajmujące się technologiami, ale bez doświadczenia w przemyśle samochodowym chcą wejść w tę część rynku. Podobno taki zamiar ma Apple, produkujący m. in. kultowego już iPhone’a. Wspominamy o tym, bo warto zwrócić uwagę na fakt, że logo z nadgryzionym jabłuszkiem ma nie tylko swoich fanów, ale wręcz fanatyków. Wystarczy popatrzeć, co dzieje się w momencie debiutu nowej generacji iPhone’a. Ta marka to na tyle duży fenomen, że zbudowane przez nich auto może okazać się hitem, nawet jeżeli nie będzie tak dobre, jak produkty konkurencji.

Nie tak dawno szef Fiata Sergio Marchionne zapowiedział, że jest chętny do współpracy z firmą Apple i być może wspólnie stworzą wymarzony przez posiadaczy iPhone’a samochód. Z drugiej strony, jeżeli Apple miałby stworzyć samochód, to spodziewamy się, że byłoby to auto elektryczne. Natomiast Fiat nie ma w tym temacie zbyt dużego doświadczenia. Ostatnie informacje donoszą jednak, że Apple zatrudnia inżynierów zwolnionych z firmy produkującej samochody marki Tesla, a obecnie to bodaj najlepsze pojazdy elektryczne na rynku.

Gdyby Apple rzeczywiście zbudował samochód elektryczny, który przyjąłby się na rynku, to można by było mówić o rewolucji. Patrząc na fenomen iPhone’a można wierzyć, że jest to realne. Samochody już teraz stają się jedynie urządzeniami, które od smartfona różni tylko cena. Natomiast coraz większe grono osób nie chce się wiązać z jednym modelem na dłuższy czas, ceni sobie wyżej markę niż funkcjonalność i zawsze chciałoby mieć najnowszy model. Jak myślicie, czy Apple może odnieść sukces na rynku motoryzacyjnym?