Stany Zjednoczone to bardzo liberalny kraj, w którym społeczeństwu daje się wiele swobód i dużo wolności. Jednak jeśli planujesz wycieczkę w Nevadzie po autostradzie na wierzchu swojego wielbłąda, to może Cię czekać nieprzyjemne rozczarowanie. Jakie jeszcze bezsensowne zakazy drogowe można spotkać w USA?

– W stanie Alabamie funkcjonuje zakaz prowadzenia samochodu z przepaską na oczach. Przyznajemy, że mogłoby to sprawić problemy z dostaniem się z punktu A do B.

– Na srogiej i zimnej Alasce pod żadnym warunkiem nie wolno przewozić swojego czworonoga na dachu pojazdu. Jeśli Twój pies jest fanem takich ekstremalnych sportów, to północne odstępy Ameryki nie są dla niego.

– W Arkansas już po godzinie 21 panuje kategoryczny zakaz używania klaksonu w miejscach, gdzie podawane są gorące napoje lub kanapki. W związku z tym, że kanapki w amerykańskiej wersji, czyli hamburgery, serwuje się praktycznie na każdym rogu, to wieczorem nie usłyszysz żadnego trąbienia. Święty spokój!

– W pięknym mieście San Francisco nie wolno myć samochodu używając w tym celu starej bielizny. Inne elementy odzieży jak najbardziej dozwolone.

– W słonecznej Kalifornii, czyli miejscu narodzin Google, Apple i innych potęg świata IT, samochody poruszające się bez kierowcy i pasażerów w środku nie mogą przekraczać 100 km/h.

– Gdyby przyszło Ci do głowy na Florydzie przywiązać swojego słonia do parkometru, to jesteś zobowiązany do uiszczenia stosownej opłaty.

– W Massachusetts policja może ukarać Cię mandatem za przewożenie goryla na tylnym siedzeniu pojazdu. Nie wiemy, czy mandatu da się uniknąć, jeśli pupil będzie jechał na siedzeniu obok kierowcy.

– W Nevadzie nie przejedziesz się na swoim wielbłądzie po autostradzie. Jak domniemamy nie ma żadnych przeciwwskazań, aby poruszać się na nim po lokalnych drogach i ekspresówkach.

– W Whitehall w stanie Montana nie wolno będzie Ci jeździć samochodem z przymocowanym kilofem do kół pojazdu. Zapomnij o odgrywaniu scen niczym z Carmageddon.

– Lubisz pokręcić się po okolicy w swoim pięknym i wyjątkowym aucie? Pokazać się w nim na mieście? Niestety, ale w Oksfordzie możesz zrobić nie więcej niż 100 rundek dookoła miasta.