Rok 2014 w świecie motoryzacji obfitował wręcz w premiery bardzo ciekawe i ważne z punktu widzenia rynku. Najbardziej interesująco było w segmentach aut przystępnych cenowo. Mieliśmy też niezwykle istotne debiuty nowych generacji bardzo ważnych na polskim rynku modeli. Oto one w kolejności alfabetycznej.

BMW serii 2 Active Tourer – pierwszy minivan tej marki i jedyny w ofercie model z napędem na przednie koła (opcjonalnie 4×4). Czy BMW znajdzie nowych klientów?


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


Citroën C4 Cactus – bardzo odważne i jednocześnie oryginalne podejście do projektowania samochodu, który ma być przede wszystkim funkcjonalny. Czy nakładki airbumps na drzwiach okażą się hitem?

Fiat 500X – nieduży crossover skonstruowany wspólnie z Jeepem ma być lekarstwem na kryzys włoskiego giganta. Czy kolejny samochód z „500” w nazwie to nie przesada?

Ford Mondeo – kolejna generacja hitu klasy średniej, jeszcze lepsza niż poprzednie. Czy stylistyka przypominająca Forda Mustanga i Aston Martina pozwoli odebrać prymat Volkswagenowi Passatowi?

Nissan Pulsar – japoński producent crossoverów wraca do klasycznych kompaktów. Pulsar wyróżnia się przestronnością, ale czy osiągnie sukces Qashqaia?

Opel Corsa – Nowy Opel Corsa celuje bezpośrednio w Škodę Fabię. Pretendent do przejęcia roli lidera w segmencie B?

Renault Twingo – Renault zaskoczyło silnikiem umieszczonym pod bagażnikiem małego mieszczucha o niesamowitej zwrotności. Czy to oryginalne rozwiązanie przypadnie do gustu klientom?

Škoda Fabia – jeśli jakikolwiek samochód może stać się hitem sezonu 2015 to nowa Fabia jest kandydatem numer 1. Tylko czy Škoda nie podeszła do tego modelu zbyt konserwatywnie?

Toyota Yaris – kolejny hit segmentu B, czyli poważnie odświeżony Yaris. Inni producenci nazwali by taki zakres modyfikacji nowym modelem. Toyota mówi: „facelifting”.

Volkswagen Passat – kto wie czy nie najważniejsza premiera w Europie. Nowy Passat celuje już w klasę premium, ale czy nie za bardzo przypomina poprzednika?