Nowy Passat ujrzał światło dzienne

Volkswagen Passat to jedno z najbardziej lubianych przez polskich kierowców aut klasy średniej. Jest nie mniejszym hitem na rynku europejskim w klasie średniej niż jego mniejszy brat Golf w klasie kompaktów. Ósma generacja, choć nieoficjalnie, ujrzała światło dzienne.

Nowego Passata o oznaczeniu B8 sfotografowali chińscy szpiedzy. Co ciekawe, miało to miejsce w Chinach, gdzie pojawił się niezamaskowany prototyp auta przeznaczonego na tamtejszy rynek. Jedyną dostrzegalną różnicą między tą wersją a odpowiednikiem europejskim jest rozstaw osi większy o 100 mm dla chińskich odbiorców.

Nowy Passat tylko nieznacznie odbiega od konceptu o nazwie NMC (New Midsize Coupé), zaprezentowanego na Auto China 2014 w Pekinie. Samochód został zbudowany na platformie MQB-B i miał być następcą Jetty, podczas gdy Passat ustrzelony przez szpiegowskich fotografów jest do niego łudząco podobny.

Jeżdżące auto, które upolował fotograf, jest czymś, co przypomina wyżej klasyfikowanego Volkswagena CC. Niska i szeroka bryła nadwozia oraz wąskie reflektory wskazują na to, że nowy Passat może mieć bardziej sportowy charakter. Mimo to nie ma rewolucji i Passat pozostanie rozpoznawalnym, cenionym modelem klasy średniej. Wnętrze również nie odbiega znacząco od standardów Volkswagena.

Co ciekawe, niedługo po opublikowaniu fotografii jeżdżącego Volkswagena pojawiły się w sieci ilustracje patentowe, które znów nie do końca za przyzwoleniem koncernu pokazano całemu światu. Okazało się, że ilustracje potwierdzają to, co wcześniej uchwycili chińscy fotografowie.

GD Star Rating
loading...

  • piotr

    sen

  • Michał

    Nie wiem jak tam Passat, ale golf nigdy nie był przez producenta nazywany generacjami. Nie ma Mk5, V czy coś jest po prostu model 1K1, a dla ludzi żeby to ładnie wyglądało nazywa się Golf. To nie nissan Terrano II III i kolejne, To po prostu Golf podejrzewam że te oznaczenia B dla passatów też są nie do końca oficjalne i zostały po prostu przyszyte przez użytkowników

Tagi: chińskie zdjęcia szpiegowskie, Nowy passat, szkice patentowe, wizualizacja
Wygoda za rozsądne pieniądze – przegląd polskiego segmentu D poza premium
Wygoda za rozsądne pieniądze – przegląd polskiego segmentu D poza premium

Zamknij